Apk Dosyaları Nasıl Açılır

Apk dosyaları sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun birçok sebebi olabilir. Ya bazı uygulamalar ve oyunlar Google Play’de yer almaz ya da belli bir süre sonra kalkar. İşte bu tür durumlarda çözüm oldukça basittir. Uygulama adını aratıp sonunda apk yazarak hemen hemen tüm uygulama ve oyunların apk dosyalarını bulmanız mümkün olacaktır. Bu dosyaları tablet ve telefonlarınıza hatta bilgisayarlarınıza dahi indirmeniz mümkündür. Bu sayede artık dilediğiniz dosyaları rahatlıkla yükleyebileceksiniz. 

Cep telefonu ve tabletlerde apk dosyasını açmak oldukça kolaydır. Apk dosyasını telefona ya da tablete yükledikten sonra kurulumu yaptığınız vakit uygulama ana ekrana yerleşecektir ve marketten indirmiş olduğunuz uygulamalar gibi rahatlıkla açabilirsiniz. Bu apk dosyaları Rar kısmında bulunmaktadır. Dilerseniz buradan alıp başka kısımlara da aktarım yapabilirsiniz. Bazı durumlarda cep telefonu bilinmeyen kaynaklardan uygulamayı yüklemiyor tarzı bir uyarı verecektir. Bunun için cep telefonunuza izin vermeniz gerekiyor ancak bu şekilde apk dosyalarını açmak mümkün olacaktır. Bunun için de güvenli bir siteden apk dosyasını yüklemenizi tavsiye ediyoruz. 

Cep telefonu ve tabletlerden apk dosyalarını açmak kolay bir şekilde yapılmaktadır. Fakat bazı durumlarda cep telefonunun yeterli olmadığı anlarda apk dosyalarını bilgisayara yüklemek isteyebilirsiniz. Bunun için de geliştirilmiş birçok emülatör bulunmaktadır. Bu emülatörlerden bir tanesini örnek vermek gerekirse en yaygın kullanılan BlueStacks’i gösterebiliriz. BlueStacks’i bilgisayarınıza indirip kurduğunuz vakit bilgisayarınız içinde aslında bir Android cihaz olmuş oluyor. Yani cep telefonu ve tabletlerinizdeki gibi uygulama ve oyunları bilgisayarınız üzerinden de kullanabilir hale geliyorsunuz. Apk kısmına geçecek olursak da bilgisayarlarınıza apk dosyalarını indirebilirsiniz. BlueStacks’in ana ekranın sağ alt köşesinde apk yükle butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklayarak bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz dosyayı BlueStacks’e kurmuş olacaksınız. Bu sayede BlueStacks’in uygulamalar kısmından apk dosyalarına erişip kullanabilirsiniz. 

Yani kısaca apk dosyası açma basit bir mantığa dayanmaktadır. Siz de marketlerde bulamadığınız uygulama ve oyunları apk dosyaları sayesinde cihazlarınıza indirip basit bir şekilde kurulumunu yapabilirsiniz. Apk dosyaları da marketteki uygulamalar gibi güncelleme almaktadır bu sebeple sürekli güncel dosya aramanıza gerek olmayacaktır. 

(Visited 89 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir